راهنمای انتخاب سایز لباس زنانه

راهنمای انتخاب سایز مناسب لباس زنانه

سایز یکی از مهم ترین مسائلی است که در زمان خرید لباس به خصوص به صورت اینترنتی، باید به آن توجه داشت. خرید لباس با سایز مناسب تاثیر زیادی بر شیک پوشی ما دارد. انتخاب لباس با سایز اشتباه، بدن ما را بدفرم نشان می دهد.

در این مقاله شما را برای انتخاب لباس زنانه عمده یا تکی با سایز مناسب راهنمایی خواهیم کرد. لطفا با ما همراه باشید.

چطور سایز مناسب لباس زنانه را به دست بیاوریم؟

از آنجا که سایز بالا تنه و پایین تنه خانم ها با هم متفاوت است قبل از خرید باید حتما قسمت های مختلف را جداگانه اندازه گیری کنیم.

برای خرید بلوز، شومیز و یا تونیک باید اندازه دور سینه و دور کمر را به صورت جداگانه داشته باشید. توجه داشته باشید برای اندازه گیری دور سینه باید پرترین قسمت را اندازه بگیرید.

همچنین برای خرید لگ، شلوار و یا دامن، باید قد، دور باسن و دور کمر را اندازه بگیرید.

بعد از این که به دقت اندازه های مورد نظر را گرفتید می توانید خریدی مطمئن داشته باشید و اگر قصد خرید اینترنتی دارید به سراغ جدول سایزبندی سایت موردنظرتان بروید و با توجه به اینکه می خواهید لباستان آزاد و یا فیت باشد سایز مناسب را انتخاب کنید.

بررسی  راهنمای خرید مانتو تابستانی

نکات کلیدی در سایزبندی

به روز بودن اندازه گیری

نکته مهمی که درباره اندازه گیری باید حتما به آن توجه داشته باشید این است که این اندازه گیری باید به روز رسانی شود. بدن ما در طول زمان تغییراتی می کند که شاید متوجه آن نشویم اما در سایز لباس ما تاثیر دارد.

مثلا ممکن است بدون این که متوجه شویم کمی چاق یا لاغر شده باشیم و اندازه گیری سابق ما دیگر درست نباشد. برای جلوگیری از این مشکل باید قبل از هر خرید اندازه های لازم را دوباره با دقت بررسی کنیم.

روش اندازه گیری صحیح اندام مختلف

اندازه گیری قسمت های مختلف بدن باید با رعایت اصول آن انجام شود، مثلا برای اندازه گیری دور سینه باید پرترین قسمت را در نظر بگیرید و یا برای به دست آوردن سایز کمر کوچکترین قسمت کمر را باید اندازه گرفت. همچنین برای اندازه گیری باسن باید ابتدا صاف ایستاد و پاها را جفت کرد و بزرگترین قسمت باسن را اندازه گرفت، البته باید کمی متر را دور باسن آزاد بگیریم.

شناخت سایزبندی برندهای مختلف

جدول سایزبندی در کشورهای مختلف یکسان نیست. مثلا سایزبندی در کشورهای اروپایی با حروف EU   شناخته می شود و در امریکا با حروف US. البته در بین کشورهای اروپایی کشور انگلیس جدول سایزبندی متفاوتی دارد که با حروف UK نشان داده می شود.

سایز لباس ها معمولا دو تایی بالا می رود، اما در کفش ممکن است نیم شماره هم داشته باشیم. لباس ها در کشور ایران بر اساس سایزبندی اروپایی و با شماره های 38، 40، 42 تولید می شوند.

بررسی  5 نکته با اهمیت برای انتخاب لباس زنانه مناسب در مهمانی‌ ها

بنابر آنچه گفتیم باید قبل از خرید حتما جدول سایزبندی کشور تولید کننده لباس را بررسی کنید تا سایز مناسب را سفارش بدهید.

جدول سایزبندی لباس زنانه

در ادامه جدول سایزبندی لباس زنانه با استاندارد ایرانی را برای شما قرار خواهیم داد. توجه داشته باشید همانطور که پیشتر هم گفتیم جدول سایزبندی در کشورهای مختلف متفاوت است.

جدول سایزبندی لباس زنانه

شناخت جدول سایزبندی بر اساس حروف

سایزبندی بر روی لباس ها با اتیکت هایی با حروف اختصاری مشخص می شود. در ادامه این مقاله این علائم را شرح می دهیم.

سایز اسمال (small)

حرف s بر روی لباس نشان دهنده سایز اسمال و معادل سایز 36 عددی است. این سایز یکی از رایج ترین سایزهای لباس محسوب می شود.

سایز مدیوم (medium)

سایز مدیوم با علامت اختصاری m نشان داده می شود. این سایز تقریبا با سایز عددی 38 برابر است و معمولا برای افرادی که نه چاق هستند و نه لاغر استفاده می شود.

سایز لارج (large)

سایز لارج که با علامت اختصاری L نشان داده می شود تقریبا همان سایز عددی 40 است که برای افرادی که کمی توپر هستند تولید می شود.

سایز ایکس لارج (x-large)

سایز ایکس لارج با علامت اختصاری XL مناسب افراد کمی چاق و معادل سایز عددی 42 است.

سایز دو ایکس لارج (2x-large)

سایز 44 یا همان دو ایکس لارج مناسب افراد چاق، با علامت اختصاری 2 XL  نشان داده می شود.

کلام آخر

انتخاب سایز درست در هنگام خرید لباس، اهمیت زیادی بر فرم مناسب لباس بر روی بدن دارد. در این مقاله درباره سایزبندی و نحوه انتخاب سایز درست حرف زدیم.

بررسی  راهنمای خرید لباس بارداری
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *