عمده فروشی چیست؟ مزایای شغلی عمده فروشی چیست؟

عمده فروشی چیست؟

همه چیز درباره عمده فروشی

عمده فروشی چیست؟ عمده فروش چگونه به سود می‌رسد؟ کلی فروشی اینترنتی چگونه است؟ چطور می‌توانیم عمده فروشی موفق باشیم؟ اگر این سؤالات تا به حال برای شما هم پیش آمده است، و به دنبال پاسخی برای این سوالات هستید، پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

عمده فروشی چیست؟ چرا این شغل از ضرورت های بازار است؟

اگر قصد دارید، محصولی را به‌ صورت آنلاین بفروشید و یا از طریق فروشگاه خود اقدام به خرده‌فروشی آن محصول کنید و خودتان تولیدکننده آن محصول نیستید، باید از طریق یک کلی فروش اقدام به تهیه محصول مورد نظر خود کنید.

در واقع عمده فروش‌ها واسطه‌ هایی هستند که مقدار زیادی از محصولی را از تولیدکننده خریده و به خرده‌فروش‌ها می‌فروشند. کلی فروشی به دلیل حجم بالای خریدشان از تولیدکننده‌ها تخفیف‌های خوبی دریافت می‌کنند، به همین دلیل هم هنگام فروش محصول به خرده‌فروش‌ها به سود خوبی می‌رسند.

البته برای یک عمده فروش داشتن ارتباط با تولیدکنندگان و همچنین سرمایه بالا برای خرید محصول به صورت عمده، و آشنایی با درخواست و نیاز بازار ضرورت دارد.

فروشگاه عمده فروشی مواد غذایی

برای این که محصولی را که خودتان تولید نمی کنید به صورت آنلاین یا در فروشگاه خود بفروشید باید از طریق یک عمده فروش آن محصول را تهیه کنید.

عمده فروش ها میزان زیادی از محصول را از تولید کننده خریده و آن را در اختیار خرده فروشان قرار می دهند. در واقع عمده فروش به دلیل خرید حجم بالا تخفیف خوبی از تولید کننده دریافت می کند و آن محصول را در دسترس خرده فروشان قرار می دهد.

به طور مثال یکی از مزایای عمده فروشی این است که شما برای تهیه یک محصول نیاز نیست به سراغ تولید کنندگان مختلف بروید به خصوص که ممکن است بعضی از آن ها از محل فعالیت شما دور باشند. یک عمده فروشی می تواند پاسخ نیازهای شما را بدهد در حالی که وقت و انرژی کم تری هم صرف کرده اید.

شغل بنکداری چه مزایایی برای ما دارد؟

سود بالا مهم‌ترین مزیت فروش عمده است که باید به آن اشاره کنیم.  عمده‌فروشان اغلب به دلیل حجم بالای خریدشان، تخفیف خوبی از تولیدکنندگان و کارخانجات می‌گیرند و آن محصول را با درصد تخفیف کم‌تری به خرده‌فروشان عرضه می‌کنند.

بررسی  چگونه تولیدی لباس زنانه بزنیم؟

مثلا اگر برای فروش پوشاک زنانه عمده به سراغ یک تولیدی پوشاک زنانه در تهران بروید، به دلیل حجم بالای خریدتان می‎توانید تخفیف خوبی از تولیدی بگیرید. این معامله هم برای کارگاه تولیدی سودمند است، زیرا می‎تواند تولیدات خود را بفروشد و سفارش تازه‎ای بگیرد و هم برای شما سود خوبی خواهد داشت چون می‎توانید با تخفیف کم‎تری کالای خریداری شده را به خرده‎فروش‎ها بفروشید.

اگر میخواهید بدانید که از کجا لباس عمده بخریم؟ این مقاله را از دست ندهید.

فقط باید این نکته را در خاطر داشته باشید که انتخاب یک تولیدی لباس زنانه ارزان زمانی برای شما سود خواهد داشت که محصولات با کیفیتی هم تولید کند. مهم‎ترین مسئله در اعتبار شما برای کسب و کار کیفیت کالایی است که ارائه می‎دهید.

عصر کسب و کارهای اینترنتی و فروش عمده اجناس

تولیدکنندگان از پس هزینه‌های نیروی انسانی، زیرساخت‌های لازم و فضای انباری، برنمی‌آیند، بنکداران، با برطرف کردن این کاستی‌ها، کسب‌وکاری برای خود فراهم کرده‌اند و واسطه‌ای بین تولیدکنندگان و مصرف‎کنندگان، شده‌اند.

پیش از این، تنها راه قرار گرفتن محصولات تولیدکنندگان در سبد خرید مشتری‌ها همین بود. اما با ظهور فروشگاه‌های فروش عمده اینترنتی، وضعیت فروشندگان عمده اجناس و خرده‌فروش‌های سنتی، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، فروشگاه‎های شرکتی و سازمانی، دچار تغییراتی شد.  این شرایط همه گروه‌ها را وارد رقابتی تازه برای جذب بازار کرد.

انواع دسته بندی های شغل عمده فروشی

عمده فروشی در انواع مختلفی انجام می شود که در ادامه این مقاله با آن ها آشنا خواهیم شد.

عمده فروشی تجاری

این نوع در واقع یعنی عمده فروشی توسط خود مالک محصولات. این گروه تقریبا 50 درصد از عمده فروشی را شامل می شود. عمده فروشی تجاری توسط واحدهای تجاری غیر وابسته انجام می شود و شامل دو زیر گروه عمده فروشی با خدمات کامل و عمده فروشی با خدمات محدود می شود.

دلالان و کارگزاران

این گروه از این جهت با دسته اول متفاوت است که مالک محصولی که به فروش می رسد نیستند و در واقع واسطه ای در فرایند رسیدن محصول به دست مصرف کننده هستند، که در ازای خدماتی که می دهند دستمزدی دریافت می کنند. حدود 11 درصد از حجم معاملات عمده فروشان توسط این گروه انجام می شود.

دفاتر و شعبه های فروشی

در این نوع، عمده فروشی به جای این که توسط افراد غیر وابسته انجام شود در دفتر خود تولید کننده یا فروشنده صورت می گیرد. این گروه که حدود 31 درصد حجم معاملات عمده فروشی را انجام می دهند بهتر می توانند موجودی جنس، فروش و تبلیغات را کنترل کنند.

عمده فروشی اینترنتی

ظهور اینترنت عمده فروشی را هم مثل هر کار دیگری دچار تحول کرد، به طوری که امروزه دیگر بسیاری از کسب و کارها در کنار شیوه های سنتی، فروش محصول به صورت آنلاین را هم برای کسب و کار خود فعال کرده اند. عمده فروشی اینترنتی بسیاری از مشکلات این حوزه را رفع کرده و سرعت انجام معاملات را نیز افزایش داده است.

کلی فروشی آنلاین چیست؟

قبل از توضیح فروش عمده آنلاین چند ویژگی مهم آن را با هم مرور می‎کنیم:

بررسی  عمده فروشی های لباس زنانه در تهران کجاست؟

عمده‌فروش می‌تواند با قراردادی با یک خرده‌فروشی، کالای خود را به‌صورت ماهیانه به فروش برساند.  این کار هم یک درآمد ثابت ماهیانه برای عمده‌فروش است و هم خیال خرده‌فروش را از تأمین منظم کالای موردنظرش راحت می‌کند.

همچنین عمده‌فروش، علاوه بر فروش محصول به خرده‌فروشی‌ها، می‌تواند کالای خود را به مشتری نهایی هم عرضه کند.  البته این فروش هم باید در حجم بالا انجام شود.  از آن‌جا که قیمت‌ها برای عمده‎فروش نسبت به بازار مصرفی پایین‎تر است، سود فروش از این طریق نیز بسیار بالا خواهد بود.

مدیریت رسیدن کالا به محل نهایی فروش برای عمده‌فروش ضروری نیست.  عمده‌فروشان همچنین به دلیل این‌که مشتریان ثابتی دارند، که به صورت ماهیانه از آن‌ها خرید می‌کنند هزینه‌های بازاریابی خیلی زیادی نخواهند داشت.

کلی فروشی آنلاین چیست؟

اما کلی فروشی آنلاین به تسهیل و تسریع این کسب‌وکار کمک زیادی می‌کند.  از طریق فضای آنلاین عمده‎فروشان می‌توانند کالای خود را به راحتی به خرده‌فروشی‌ها و مشتریان نهایی عرضه کنند. غافل ماندن از بازارهای آنلاین، کسب و کار شما را با خطر مواجه می‎کند. برای رقابت در بازارهای امروز باید به فروش آنلاین توجه زیادی داشت و از امکانات این بازارها نهایت استفاده را برد.

فروش آنلاین بسیاری از مشکلات فروش به صورت سنتی را رفع کرده است. هزینه‎های بازاریابی را تا حد زیادی کاهش داده است. شما می‎توانید با راه‎اندازی سایت و استفاده از ترفندهای بازاریابی، بازار خود را وسعت بدهید و مشتریان بیش‎تری را جذب کنید.

راه های موفقیت در عمده فروشی چیست؟

پیش از هر چیز لازم است بگوییم که یک عمده فروش موفق باید ارتباط مستمر با تولید کننده داشته باشد و همواره از جور بودن اجناس مورد نیاز خود مطمئن باشد. از این رو میزان سرمایه گذاری و خوش حساب بودن از نکات مهم در موفقیت یک عمده فرش محسوب می شود.

خرید انبوه یکی دیگر از نکاتی است که می تواند در موفقیت یک عمده فروش موثر باشد. با خرید انبوه تولید کننده تخفیف بسیار خوبی برای عمده فروش در نظر خواهد گرفت.

این مسئله دو مزیت دارد:

  • یکی این که عمده فروش می تواند با سود بهتری محصول را به دست خرده فروش برساند
  • دوم این که محصول در نهایت با قیمت مناسب تری به دست مصرف کننده می رسد.

این که دست عمده فروش در قیمت گذاری باز باشد باعث می شود مشتری بیشتری جذب کند که موفقیت عمده فروش را در پی خواهد داشت.

یکی دیگر از مسائلی که باید برای موفقیت در عمده فروشی در نظر داشت این است که باید با ارتباطات گسترده روند حمل و نقل محصول را سرعت بخشید، همچنین با دقت در انبارداری احتمال آسیب دیدن محصولات را تا حد ممکن کاهش داد.

معیارهای قیمت گذاری عمده محصولات

شاخص قیمت خرید عمده محصولات معیاری است که در تعیین مقدار هزینه تمام شده کالا یا محصولات هنگام خرید در مقادیر زیاد استفاده می شود. این شاخص عواملی مانند:

  • حجم خرید
  • تعداد دفعات خرید محصول
  • بازه زمانی خرید

را شامل می شود.

توجه به این موارد بسیار مهم است زیرا به کسب و کارها امکان می دهد تصمیمات آگاهانه بیشتری هنگام خرید محصولات به صورت عمده بگیرند. با تجزیه و تحلیل این سه مورد در تعیین  قیمت عمده، می توانید به یک جمع بندی کلی برسید که خرید کلی را در چه زمانی و با چه تعداد و میزان دفعاتی انجام دهید.

بررسی  بافت لباس زنانه با قلاب

تفاوت های عمده فروشی و خرده فروشی چیست؟

عمده فروشی و خرده فروشی تفاوت های زیادی با هم دارند. یکی از مهم ترین تفاوت های این دو این است که در عمده فروشی مشتریان شما اغلب افراد کاسب هستند در حالی که مشتریان خرده فروشی مصرف کنندگان هستند.

به همین دلیل در عمده فروشی فضای عمومی اهمیت کمتری دارد و البته عمده فروش مناطق بیشتری را نیز پوشش می دهد. همچنین در عمده فروشی قوانین و شرایط به کلی با خرده فروشی متفاوت است، مثلا نرخ مالیاتی برای عمده فروشان به صورت دیگری است.

چند پیشنهاد برای رسیدن به سود بالا در فروش کلی محصولات

خرده‌فروش‌ها و افراد بنکدار صرفاً بر اساس آنچه برای محصول می‌پردازند و آن تعدادی که می‌فروشند سود نمی‌کنند.

نکته مهمی که باید اشاره کنیم این است که کار عمده‌فروش فقط فروش محصول نیست.  یک عمده‎فروش برای این‌که راحت‌تر بتواند محصول را به خرده‌فروش‌ها بفروشد، علاوه بر تقسیم آن به واحدهای کوچک‌تر، گاهی کالاها را بسته‌بندی هم می‌کند.

هرچند که کلی فروشی، مابین تولیدکنندگان و خرده‌فروشان رایج است، اما کلی فروش هایی هم هستند که محصولات را به عمده‌فروش دیگری می‌فروشند، یا ممکن است اقدام به فروش مواد اولیه برای تولید محصولات هم بکنند.

سوالات متداول عمده فروشی

در عمده فروشی با چه چالش هایی روبرو هستیم؟

مدیریت موجودی محصولات و نگهداری آن ها برای مشاغلی که با حجم زیادی از محصولات سروکار دارند چالش بزرگی است. داشتن یک رابطه مداوم با تامین کنندگان محصول نیز دشوار است. همچنین قیمت گذاری و حاشیه سود می تواند تحت تاثیر رقابت و نوسانات بازار باشد.

چگونه از معتبر بودن تامین کننده عمده فروشی مطمئن شویم؟

توجه به به نظرات و رتبه ای که افراد به عمده فروشان در گوگل مپ و دیگر پلتفرم های آنلاین داده اند را بررسی کنید. همچنین از داشتن گواهی معتبر تامین کننده و داشتن آدرس معتبر مطمئن شوید.

آیا عمده فروشی شغل پرسودی است؟

عمده فروش ها واسط هایی می باشند که یک محصول را در تعداد بالا خریداری می کنند و به خرده فروش ها و مغازه داران می فروشند. بنکداران به علت اینکه از یک محصول تعداد بسیار زیادی را خریداری میکنند، می توانند تخفیف بسیار خوبی نیز دریافت کنند و به مغازه داران با سود خوبی بفروشند.

کلی فروشی آنلاین چیست؟

کلی فروشی آنلاین به سریع تر شدن روند عمده فروشی کمک می کند. از طریق فضای آنلاین عمده ‎فروشان می‌توانند کالای خود را به راحتی به خرده‌ فروش‌ها و مشتریان نهایی عرضه کنند.
سخن نهایی

در این مقاله درباره عمده فروشی و جایگاه آن‎ در کسب و کارهای اینترنتی و مسائل پیرامون آن حرف زدیم. راهکارهایی برای موفقیت در فروش عمده را مطرح کردیم. همچنین اطلاعاتی درباره فروش آنلاین و مزایای آن را بیان کردیم که امیدواریم در کسب و کار شما مفید باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *