جدول ست رنگ لباس زنانه

جدول ست کردن رنگ لباس های زنانه

توجه به جدول ست رنگ لباس زنانه باعث داشتن ظاهر آراسته و به وجد آمدن اطرافیان از دیدن ما می شود. اما برای رسیدن به استایلی جذاب و شیک باید نکاتی را دانست و ترفندهایی را به کار بر . ست کردن رنگ های مختلف لباس با هم و انتخاب استایل مناسب فرم بدن و از همه مهم تر آشنایی با رنگ ها و به کار گرفتن آن در انتخاب لباس نکاتی است که می تواند جذابیت ما را افزایش دهد.

در این مقاله قصد داریم در مورد رنگ شناسی و ست رنگ در انتخاب لباس زنانه حرف بزنیم . لطفا با ما همراه باشید.

رنگ های مناسب برای ست کردن لباس زنانه

رنگ ها دسته بندی های مختلفی دارند، از جمله: رنگ های سرد و گرم، رنگ های تیره و روشن. پیش از هر چیز پیشنهاد می کنیم، نگاهی به دایره رنگ ها بیاندازید و با رنگ های اصلی، رنگ های ثانویه و رنگ های دسته سوم آشنا شوید.

بعد از آشنایی با چرخه رنگ ها، باید بگوییم که در ست کردن لباس زنانه نباید از رنگ های مکمل به یک میزان استفاده کرد و بهتر است، یک رنگ اصلی را کنار یک رنگ فرعی به کار بریم.

بررسی  به مانتو بلند چه کفشی میاد؟ راهنمای عالی ست کردن مانتو و کفش

دانستن این که چه رنگ هایی با هم ست می شوند در شیک شدن پوشش شما بسیار مهم است، رسیدن به هارمونی در رنگ ها نیازمند رعایت یک سری اصول است، که در ادامه این  اصول را برای شما بیان خواهیم کرد.

رنگ هایی که با هم ست می شوند

برای رسیدن به هارمونی و هماهنگی بین رنگ ها، دانستن و رعایت کردن شش اصل ضروری است.

اولین اصل، ست کردن با رنگ های مکمل است. در دایره رنگ ها، هر رنگ  مکملی دارد که استفاده از این دو رنگ در لباس، در کنار هم باعث می شود رنگ ها جذاب تر به نظر برسند.

پنج اصل دیگر در انتخاب رنگ ها و برقراری هارمونی بر طبق شکل پایین عبارتند از: استفاده از رنگ های مشابه و همجوار، استفاده از رنگ های قرار گرفته در رأس های یک مستطیل، استفاده از رنگ های قرار گرفته در رأس های یک مربع، استفاده از رنگ های قرار گرفته در رأس های یک مثلث و اصل آخر استفاده از رنگ های قرار گرفته در مکمل های شکافته با استفاده از دو شاخه است.

انتخاب رنگ هایی که با هم ست می شوند

جدول ست رنگ لباس زنانه

جدول های مختلفی از ست رنگ هایی که در کنار هم جذاب هستند وجود دارد، که استفاده از آن ها می تواند به شیک و جذاب تر شدن لباس ما کمک کند.  ما چند نمونه از این جدول ها را برای شما در ادامه مقاله قرار داده ایم.

اولین جدول که یکی از مشهورترین جدول های هارمونی رنگ ها محسوب می شود، طرحی کلی از ست های رنگی است.

بررسی  اصول ست کردن لباس مجلسی زنانه با کفش

جدول رنگ مناسب که با آن می توانید لباس های زنانه را با هم ترکیب کنید

اما برای بررسی جزییات بیشتر لازم است جدول دیگری را هم برای شما اینجا قرار بدهیم که مخصوص ست رنگ لباس زنانه است. با استفاده از این جدول می توانید در کوتاه ترین زمان به یک هارمونی جذاب در رنگ ها دست پیدا کنید و به استایلی جذاب برسید.

ترکیب رنگ های مناسب در انتخاب لباس های زنانه

نکات کلیدی در ست کردن رنگ لباس زنانه

در چرخه رنگ ها دو دسته کلی وجود دارد: رنگ های گرم:  مثل قرمز، نارنجی، زرد و رنگ های سرد:  مثل آبی، سبز، بنفش.  برای رسیدن به یک ست رنگی جذاب بهتر است از ترکیب رنگ های گرم کنار یکدیگر، یا از ترکیب رنگ های سرد در کنار هم استفاده کنیم.

رنگ های سیاه و سفید و خاکستری بر رنگ هایی که در کنارشان قرار می گیرند، تاثیر زیادی می گذارند.

حالت سایه:  رنگ سیاه باعث می شود رنگ های مجاورش تیره تر و سیرتر به نظر برسند.

حالت ته رنگ:  رنگ سفید باعث می شود رنگ های مجاورش ملایم تر و روشن تر به نظر برسند.

حالت تُن:  رنگ خاکستری باعث ایجاد تن رنگ می شود.

ترکیب سایه، ته رنگ و تن رنگ، باعث افزایش زیبایی و جذابیت رنگ ها می شود.

سه تکنیک فوق العاده و آسان برای ست کردن لباس زنانه با رنگ مناسب

تکنیک رنگ های متضاد

رنگ هایی که در چرخه رنگ ها دقیقا مقابل هم قرار دارند رنگ های متضاد هم هستند و ترکیب آن ها ست شیک و جذابی به وجود می آورد.

تکنیک رنگ های متوالی

رنگ های متوالی به رنگ هایی گفته می شود که در دایره رنگ ها در کنار هم قرار دارند. ترکیب این رنگ ها هم هارمونی جذابی ایجاد می کند.

بررسی  ست کردن ساعت مچی با لباس زنانه

تکنیک رنگ های سه گانه

رنگ های سه گانه در دایره رنگ ها فاصله یکسانی از هم دارند. ست کردن لباس زنانه با این تکنیک، باعث جذابیت استایل می شود.

همچنین اگر مایلید که نکات مهم تر دیگری که در ست کردن لباس زنانه مهم است را بدانید این مقاله را مطالعه کنید.

سخن نهایی:

شیکپوشی یکی از دغدغه های افراد به خصوص خانم ها است. برای رسیدن به یک ست جذاب و شیک باید نکاتی را دانست و رعایت کرد. در این مقاله ضمن بررسی رنگ ها، جدول ست رنگ لباس زنانه و تکنیک هایی برای رسیدن به استایلی شیک و خاص را هم آموزش دادیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *